Evden Çok Uzakta – Kristin Hannah

Kristin Hannah, Evden Çok Uzakta ile bu seevden-cok-uzakta2fer de bir aile dramını ve savaşın acı yüzünü bizlerle buluşturuyor. Bir annenin çocukları için neler yapabileceğine tanık olmak ister misiniz?

Kristin Hannah’nın kitaplarını gerçekten çok beğeniyorum. Yazarın kendine özgü, farklı bir tarzı var gerçekten. İçinde herkes kendinden bir şeyler buluyor onun romanlarında. Kristin Hannah ile dramla tanıştım ve onun sıradışı tarzını çok sevdim, ama ciddi anlamda etkileyici dram yazıyor bence. Okuyucuya duyguyu anlatabilirsiniz ama hissettirmek zordur, Kristin Hannah bunu başarıyor işte.

İtiraf etmeliyim ki ilk başlarda biraz yavaş ilerliyor kitabımız ama duygusundan ödün vermiyor elbette. Bu romanı daha çok dram, ayrılık odaklı olduğu için baştan sona duygu seli içerisinde olacaksınız. Bana bu kitap ne kattı derseniz… Evden Çok Uzakta, kesinlikle her kitapta olduğu gibi hayata farklı bir bakış açısı ile bakmamı sağladı ve her Kristin Hannah kitabından olduğu gibi vermek istediği mesajlar çok güzeldi. Hayatımızda yeni penceler edinmemizi sağlıyor.

Jolene, hava kuvvetlerinde çalışıyordur. Pilot olmaktan ve orduda çalışmaktan hep gurur duymuştur ama eşi aynı düşüncede değildir. Michael, karısının orduda olmasından pek hoşlanmıyordur. İki kızları vardır, Betsy ve Lulu. Betsy on iki, Lulu ise dört yaşındadır. Her çocuk anhome-frontnesine ihtiyaç duyar ama onlar yaşları gereği şimdi daha çok annelerine ihtiyaç duyuyorlar. Jolene bir gün savaşa gitmesi gerektiğini biliyordur ama o günün hemen geleceğini hiç tahmin etmemiştir. Görevi gereği Irak’a gitmesi gerekiyordur. Aslında biraz ters bir zamana dek gelmiştir bu olay. Eşi ile çözemedikleri sorunları vardır. Jolene bitmiş bir evliliği soru işaretleriyle birlikte ardında bırakması gerekiyordur. Ve tabi ki en acı kısmı çocuklarından ayrılmak. Çocukları hayatının merkezi iken onları bırakması zor olacaktır. Ve savaşların acı gerçeğinden dolayı çocuklarını tekrar görememe ihtimali vardır.

Anlayacağınız zor günler onları bekliyordur. Hayatları değişecektir, hatta kendileri de. Her durumda yeniden başlamayı, affetmeyi, ayakta kalmayı öğreneceklerdir. Savaşların kaçınılmaz sonuçları ile yüzleşeceklerdir. Ama hayat devam ediyordur ve bir yerden başlamak gerekiyordur.

Kristin Hannah, Evden Çok Uzakta ile yine çok etkileyiciydi. Her zaman söylediğim gibi nadir bulunan yazarlardan bence. Sizi de derinden etkileyeceğini düşünüyorum. İyi okumalar 😉

Kristin Hannah hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

MorKitaplık’ta yer alan Kristin Hannah kitapları;

Ateşböceği Yolu

Kış Bahçesi

Gerçek Renkler

Gece Yolu

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

Kız Kardeşler Arasında