Masumiyetin İçin Savaş – Tess Gerritsen

Kurtulmak istediğiniz yasak bir ilişkiniz var. Sevgiliniz aynı zamanda patronunuz da olduğu için işten ayrılıyorsunuz. Onu görmek, sesini duymak istemiyorsunuz. Bir gece, yürüyüşe çıkıyorsunuz ve eve döndüğünüzde baaam! yatağınızda eski sevgilinizi ölü buluyorsunuz… Ve zavallı yasak ilişkiniz birden hiç kurtulamayacağınızı düşündüğünüz bir girdaba dönüşüyor.

Miranda Wood, evli bir erkekle ilişkisi olan ve bunun bedelini kendine kitap boyunca ödeten başkahraman. Aslında olay ahlaki yönden zor bir durum olsa da zayıf bir anda kandırılmış bir kadın olarak işlenmiş kitapta. Ölen eski sevgiliden o kadar nefret ediyorsunuz ki “valla iyi ki ölmüş gitmiş, ohh” dedirtiyor. Esas eğlenceyse eski sevgilinin erkek kardeşi geldiğinde başlıyor. Genç ve güzel Miranda ile yakışıklı kayınbirader Chase arasındaki çekim, gel gitler, güven, güvensizlik kitabı bir solukta bitiriyor. Miranda masumiyet savaşı verirken, zaman geçtikçe onun doğru söylediğine inanmaya başlayan Chase, çekimden kurtulamıyor. Bir bakıyorsunuz olay bambaşka bir yola sapmış.

Son sayfaya kadar enerjisi, hareketi hiç düşmeyen bir Tess Gerritsen romanı. Yazarın en önemli kitaplarını içeren Rizzoli ve İsles serisine kıyasla oldukça kansız, hatta yer yer fazla romantik olan kitap, tıbbi gerilim romanlarının üstadı olan yazarın son dönem akımında yazdığı bağımsız romanlardan. Oldukça sürükleyici olan kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum…