Pamuk İpliği – Brenda Jackson

Pamuk İpliği, entrika dolu aşk romanlarını sevenler için birebir!

Pamuk İpliği, Brenda Jackson‘ın yazmış olduğu, karmaşık ilişkilerin, aile sırlarının yer aldığı, duygusal yönü ağır basan bir aşk romanı.

Kitabı okumaya çok üzün süre önce başladım, ancak yoğun olduğumdan dolayı bitirmem zaman aldı. Yorumuma geçmeden önce kitabın konusundan ve karakterlerinden bahsedelim.

Bpamuk-ipliği-brenda-jackson2rian, yakışıklı ve çekici bir avukat. Erica ile evlenmek üzereler. Birbirlerini öylesine seviyorlar ki, düğünün bir an önce gelmesi için gün sayıyorlar. Ancak aralarındaki tek sorun Erica’nın annesidir. Erica’nın annesi, oturdukları bölgenin soylu ailelerinden bir tanesi ve kızının da kendisine yakışır biriyle evlenmesini istiyor, özellikle de Griffin ile. Bu nedenle Erica’nın annesi Karen, öncelikle Brian’ı araştırmak için bir dedektif tutuyor. Dedektif ise bu evliliğe mani olabilecek her türlü sebebi araştırırken, bir de Erica’nın babası ve Brian’ın annesinin gizli ilişkisini ortaya çıkarıyor. Böylece dedektif ve Karen sinsi bir plan hazırlıyorlar.

Sonra olaylar olaylar!

Pamuk İpliği sıradışı bir roman, hiç bir yerde bulamayacağınız türden demeyeceğim size. Ancak türünün en iyilerinden. İçinde entrikalar, aşk, aile sırları barındırıyor. Bir yandan da asla kopmayacak olan bir pamuk ipliği ile bağlı bir aşkı, bir de yeni filizlenen aşkları anlatıyor. Bu türde romanları sevenler için birebir diyorum. Aynı kitabı okuduğumuz ve yorumladığımız bir blog arkadaşım tam da pembe dizi tadında diye yorumda bulunmuş. Yorumuna kesinlikle katılıyorum. Pembe dizi tadında, evet klişe olaylar da içeren, ancak yine de sonunda ne olacak, kavuşacaklar mı diye içinizin içinizi yediği romanlardan.

Dili sade, benim zamanım olmadığını bir kenara ayırırsak, kısa sürede bitirebileceğiniz bir roman. Kafanızı yormuyor, aksine sizi olayın içine alarak rahatlamanızı sağlıyor.

Benim kitapla ilgili eleştirebileceğim tek nokta içerdiği cinsel sahnelerin birbirine benzemesiydi. Kitapta yaşanan birçok aşk var. Her biri ayrı karakterler tabi ki, ama yaşadıkları cinsel ilişkiler aynı şekilde aktarılmış. Yazar kendini yinelemiş diyebilirim. Onun dışında romantik, eğlenceli ve aşk oyunlarıyla dolu bir roman.

Bir de hemen hemen kitabı okuyan her blog arkadaşımın yanıldığı konu var. Karakterlerin siyahi iken beyaz sanılması. Aslında yazar Brenda Jackson bize kitabın başında küçük bir ipucu veriyor. Erica’nın annesi, kızının düğününün, Ohio’daki ilk özgür siyahların şehirlerinden biri olarak tarih kitaplarında adı geçen, yedi bin nüfuslu Hattersville’ın kurucularından birinin büyük büyük torununa yakışır olmasını istediğini söylüyor ( Syf: 6 ). Bu da bize karakterlerimizin siyahi olduğunun sinyalini ilk baştan veriyor.

Keyifli okumalar.

Cinsel İçerik

*Pamuk İpliği kitabını okumam için bana gönderen Ephesus Yayınları’na teşekkürler.