Rotasız Seyyah Mehmet Genç Ankara İmza Günü İzlenimleri

Mehmet Genç, 1000 günlük dünya turunu sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşarak artık fenomen haline gelmiş samimi bir gezgin. Gezdiği ülkelerdeki hikayelerini kısa kısa yazarken, takipçilerinin isteği ve ısrarıyla bunları bir kitap haline getirdi.

Rotasız Seyyah Mehmet Genç’in ilk kitabı Yol Hikayeleri, büyük başarıya ulaştı. Kitabın ikincisi baskıya girerken 1000 günlük seyahat sona erdi ve Türkiye’ye döndü. Yaklaşık 1,5 aydır tv programlarında, çeşitli illerdeki kitap fuarlarında düzenlenen imza günlerinde ve de söyleşilerde kendisini görmeye başladık. Tabii ki Ankara’da gerçekleşen imza gününü kaçıramazdım.

29 Ekim günü Ankara Cepa AVM D&R mağazasının yolunu tuttuk. Kendisini bekleyen kalabalık açıkçası beni çok sevindirdi. Çünkü bu insanın samimiyetine ben sosyal medyada ve kitaplarında inandım, genci yaşlısı bir çok kişi de benim gibi düşünüyordu eminim. Ancak Ankara böyle konularda maalesef soğuk bir şehirdir. Acaba ilgi nasıl olur diye düşünürken o kalabalık beni memnun etti.

Yaklaşık 1 saat sonra sıra bana ve arkadaşıma geldi. İlk kitabımı, ve de arkadaşımın bana zaten internetten ön siparişle imzalatmış olduğu ikinci kitabımı bir de canlı canlı kendisine imzalattım. Ancak bir de kısa sohbet etme şansımız oldu. Bu sırada kendisini ne kadar takdir ettiğimden, kitaplarında asıl hoşlandığım şeylerden ve de kendisini diğer gezginlerden ayıran yönleri söyleme fırsatım oldu. Ne kadar da samimi bir insan bir bilseniz, sevenleri umarım kendisiyle de tanışma fırsatı bulurlar.

Şimdiye kadar onca imza gününe gittim ama beni sonunda en mutlu edenlerden bir tanesiydi Rotasız Seyyah. Herkesle kısa kısa sohbet etti, ve de çok güler yüzlü birisiydi. Eminim ki herkes benim gibi mutlu ayrıldı oradan:)

İmza günleri ve söyleşiler devam ediyor, yazarın kendi sosyal medya hesaplarından takipte kalabilirsiniz!

Yol Hikayeleri 1 yorumlarım için tıklayınız!