22 Britanya Yolu – Amanda Hodgkinson Kitapçılarda!

“Anne ve çocuk arasındaki o kopmaz bağı konu alan bu romanı kolay kolay unutamayacaksınız.”
The New York Times Book Review

22 Britanya Yolu, Arkadya Yayınları’ndan çıktı!

22-britanya-yolu2. Dünya Savaşı yılları…Silvana ve Janusz yeni bebek sahibi olmuş bir karıkoca. Savaş nedeniyle Janusz’un Polonya birliklerine katılmasıyla Silvana kendisine ve bebeğine bakmak zorunda kalır. Onu zorlu yıllar beklemektedir.

Aradan yıllar geçer. Oğulları Aurek artık sekiz yaşındadır. Janusz, Aurek ve Silvana’nın yanına gelmelerini istemiştir. Böylece  bir deniz yolculuğuna çıkarak Janusz’a doğru yol alırlar.

Ancak aradan geçen yıllar her şeyi değiştirmiştir; Silvana’yı, Janusz’u, birlikte kurdukları yuvayı…Vardıklarında, yıkılan aileyi tekrar biraraya getirme mücadelesi başlar. İhanetin, sevginin, annelik duygusunun işlendiği 22 Britanya Yolu, savaşın ardından parçalanmak üzere olan bir ailenin yeniden toparlanış öyküsünü anlatıyor.

22 Britanya Yolu, Amanda Hodgkinson tarafından kaleme alınmış, The New York Times Bestseller’a girmeyi başarmış roman.

22 Britanya Yolu Waterstones tarafından 2011 yılının en iyi ilk romanı, Amazon.com tarafından 2011 yılının en iyi romanı seçildi. Ayrıca aldığı ödüller; Oprah Magazine Irresistible Reads, Library Journal Best Of 2011, Indiebound Best Summer Reads. Nominated Goodreads Choice Awards olarak devam ettirilebilir.

22 Britanya Yolu’nın kitap tasarımı harika. Orjinal kapakla aynı olarak Türkiye’de Arkadya Yayınları tarafından çıktı! 22 Britanya Yolu incelememiz de yakında MorKitaplık’ta.

Kitabın tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz;