Aşk Kokan Çiçekler – Sherryl Woods

Serisi #2

Chesapeake Kıyılarından O’Brien’lerin sımsıcak, delidolu ailesine tekrar konuk olmaya ne dersiniz?

Aşka Şans Ver ile tanıdığımız Sherryl Woods’un Chesapeake Kıyıları Serisi Aşk Kokan Çiçekler ile devam ediyor.

Hikâyemiz yine O’Brien’lerin sevgi dolu ailesinde geçmekte ve bu sefer aileden Bree O’Brien üzerine odaklı olarak devam etmektedir.

ask-kokan-ciceklerAşk Kokan Çiçekler, sımsıcak bir hikâye olmuş yine bence ve o sevimli kasabalarıyla ve dostluklarıyla bu hikayenin sizi de etkileyeceğini düşünüyorum.

Bree O’Brien, ailenin ikinci kızıdır. Abby’e göre biraz daha içine kapanık ve her şeyi daha çok yalnız başına halletmeyi seven biridir. Son iki oyunundan aldığı yorumlara dayanamayıp oyun yazarlığına ara verir, doğup büyüdüğü yere, Chesapeake Kıyıları’na geri döner. Bree, kardeşinin yardımıyla yeni ilgi alanları keşfeder ve bir çiçekçi dükkânı açmaya karar verir. Ama büyük bir sorunu vardır. Yıllar önce kalbini kırdığı eski aşkı ile birlikte çalışmak zorundadır çünkü çiçeklerini, fidanlarını Jake Collins’ten almak zorundadır.

Jake Collins, Bree O’Brien’in kendisini terk etmesiyle yıllarca kırık bir kalple yaşamıştır. Chesapeake Bahçe İşleri ve Peyzaj’ın yeni sahibidir. Yıllarını şirketine vermiştir ve geliştirmek için elinden gelen her şeyi yapmıştır. Lakin Bree’nin kasabaya dönmesinden çok rahatsız olur. Onunla her karşılaştığında kasabalıların dedikodularına maruz kalacağını biliyordur. Bree ile çalışmamak için, hatta karşılaşmamak için elinden gelenin  en iyisini yapacaktır.

Bree’nin sorunları bitmek bilmez. Annesi de New York’tan arada bir onlara uğramaktadır. Megan, evini terk ettikten sonra çocukları ile aralarında açılan boşluğu doldurmak istemektedir. Bir bakıma kaybettikleri yılları telafi etmek ister. Evet, bir de en önemlisi babaları ile olan sorunlarını aşmalıdır.

O’Brien ailesini biraz yorucu günler beklemektediask-kokan-cicekler2r anlayacağınız. Tekrar değer vermeyi, affetmeyi öğrenmelilerdir. Yapılan hataları telafi etmenin yollarını bulmalılardır.

Aşka Şans Ver’den sonra merakla beklediğim bir roman oldu Aşk Kokan Çiçekler. Serinin bundan sonra nasıl devam edeceğini merak ediyorum doğrusu.

Bana yorumumu sorarsanız, ilk kitabı daha çok sevdiğimi belirtmeliyim. Neden bilmiyorum ama ilkler daha unutulmaz oluyor sanırım. Bir de benzer olayların olmasının biraz büyüyü bozduğu düşüncesindeyim. Ama yine de sevgi dolu, renkli bir roman olmuş. O sıcacık aile ilişkileri ve dostlukları ile hikâyemizin sizi de etkileyeceğini düşünüyorum.

Sherryl Woods’un akıcı ve renkli anlatımıyla bu romanını da çok seveceğinizi düşünüyorum. Seriyi uzun diye biliyorum ve umarım serinin devamı gelir. Kristin Hannah ve Debbie Macomber severlere Sherryl Wood’u da denemelerini tavsiye ediyorum. İyi okumalar.

Sherryl Woods’un Morkitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Aşka Şans Ver