Aşka Şans Ver – Sherryl Woods

Aşka Şans Ver, Sherryl Woods’un Chesapeake Kıyıları’nda yaşayan O’Brien ailesi hakkında yazdığı serinin ilk kitabıdır.

Aşka Şans Ver, geçmiş defterlerin açıldığı, aşkın ikinci bir şansı hak edip etmediğiyle ilgili bir roman.

Annesi evi terk ettiğinde Abby 17 yaşındadır. O günden sonra diğer dört kardeşine annelik etmiş, babası genellikle şehir dışında olduğundan onların yardımlarına koşmuş ve her sorunlarını çözmeye uğraşmıştır. Annelerinin gidişi Abby’yı her ne kadar çok etkilese de en çok etkilenen en küçük kardeşi Jess’tir, çünkü her küçük çocuk gibi annesinin ve babasının boşanmasından kendini sorumlu tutmuştur. Annelerinin giderken verdiği bir söz vardır, çocuklarını yanına almak. Ancak bu sözü tutmadığı için, çocuklar ile anneleri arasındaki soğukluk, kızgınlık ve kırgınlık giderek artmıştır. Abby evlenip New York’a taşındığında, annesiyle görüşen tek çocuğu olmuştur.

Chesapeake Kıyıları’ndan ayrılışının üzerinden yıllar geçtiğinde Abby, kardeşi Jess’ten bir telefon alır. Kardeşinin yardımına ihtiyacı vardır. Böylece çocukluğunun geçtiği, bazı şeyleri geride bıraktığı ve bir zamanlar evim dediği yere bir ziyaret gerçekleştirmesi gerekir.

Abby geri döndüğünde onu bekleyen birden çok sürpriz vardır. Jess bir otel satın almış, ancak ödemelerini düzgün gerçekleştiremediği için banka müdahale etmiştir. Jess, New York’ta finans sektöründe ünlü ve tuttuğunu koparan biri olan Abby’den bu nedenle yardım istemiştir. Tek sorun, Abby’nin otelin haczini durdurması için ikna edeceği bankanın kredi işleriyle eski sevgilisi, daha doğrusu hiçbir şey söylemeden terk ettiği Trace ilgilenmektedir.

Trace, Abby ise bu dönüşünün kendisinin ve ailesinin hayatını değiştireceğini fark eder. Öncelikle Trace tekrar aklına girmiştir. Trace’e olan duygularıyla mücadeleye girer, çünkü iki küçük kızı ve onları New York’ta görmek isteyen bir babaları vardır. İşini çok sevmektedir ve bir yandan da Trace’i terk edişinden bu yana nelerin değişip değişmediğine bakmaktadır. Trace bir yana, Jess’in otelinin açılışı belki annelerini de tekrar kazanmalarına yardım edebilecektir.Abby’nin yıllar önce New York’a gitmeden önce terk ettiği sevgilisidir. Bir neden gösterilmeden terk edildiği için kalbi kırık olan Trace de aslında Chesapeake’e kısa bir süreliğine gelmiştir. Babası onu bankanın başına geçmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Trace ise 6 aylık bir deneme süreci için babasını kırmamış olsa da kendi işi olan tasarımcılığı devam ettirmek istemektedir. Ancak Abby’nin döndüğünü ve eline düştüğünü öğrendiğinde ondan küçük bir intikam almak ister. Jess’in otelinin mali işlerini açılışa kadar devralması, yani Chesapeake Kıyıları’nda gerektiğinden uzun süre kalması için onu zorlamıştır. Abby’nin boşanmış olması içine umut tohumları serper, önce terk edişinin nedenlerini öğrenecek ve bu sefer doğru şeyleri yapmak isteyecektir.

Eve dönüşü her şeyi yoluna sokabilecek midir?

Aşka Şans Ver , Sherryl Woods‘un yazmış olduğu serinin ilk kitabı. Kitabı severek okudum. Aşka Şans Ver, yalnızca aşkın değil, anneliğin, babalığın ve kardeşliğin her zaman bir şans daha hak ettiğinin kitabı. Geç kalmışlık diye bir şeyin olmadığı bir aile öyküsü. Yıllar önce dağılmış aile hayatına konuk oluyoruz.

Dili oldukça sade, sizi yormuyor. Sıkılmadan okuyacağınız bir roman. Karışık bir aile hikayesinin yanında biraz dram, biraz da aşk ve gülümseme eşlik ediyor. Her şey tadında, aşırılıktan uzak. Bu nedenle tavsiye edebileceğim bir roman.

Kitap tasarımını yine çok beğendiğimi eklemek istiyorum. Ephesus Yayınları’nın her kitabının kitap tasarımı çok özel, Aşka Şans Ver de bundan nasibini almış.

Aşka Şans Ver‘in sonunda, diğer kitaptan bir bölüm eklenmiş. Böylece sıradaki kitap için merak uyandırılmış. Görülüyor ki, diğer kitaplarda da eski aşklara yelken açacağız.

Sherryl Woods’un MorKitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Aşk Kokan Çiçekler