Ephesus Yayınları’ndan Beklediğim Sendin – Amor Towles Raflarda!

beklediğim-sendinEphesus Yayınları ailesinin son üyesi de raflarda!

Beklediğim Sendin, Amor Towles’ın 2011 yılında kaleme aldığı ve 2011 yılının en iyi 10 kitabı arasına girmeyi başaran romanı. Bugüne kadar 15 farklı dilde yayınlanan Beklediğim Sendin, Ephesus Yayınları ile birlikte şimdi Türkçe!

Olaylar 1937 yılının son gününde başlar. Kate Kontent, oda arkadaşıyla birlikte bir caz kulübünde oturmaktadır. Bu sırada yan masaya oturan yakışıklı bankacı Tinker Grey’le tanışırlar. Wall Street’teki sekreterlikten bir anda kendini New York sosyetesinin içinde bulan Kate’in hayatı tamamen değişir.

Büyük Buhran döneminin son yıllarına denk gelen romanda, dönemin izlerini görmek mümkün. Adeta bir Amerikan filmi havasında.

Amor Towles’ın çok beğenilen kitabı Beklediğim Sendin, The New York Times, The Boston Globe ve Los Angeles Times’ta uzun haftalar çok satanlar listesinde yer aldı.

Beklediğim Sendin henüz çıktı. Yakında incelememiz de MorKitaplık’ta yer alacak.

Kitabın kapak tasarımı ise mükemmel. Ephesus Yayınları’nın kapak tasarımlarına hayran olduğumuzu önceki yazılarımızda da söylemiştik:)

Beklediğim Sendin için yapılan yorumlar;

“Mükemmel! Zekice, nüktedan ve büyüleyici.
David Nicholls

“Büyük Buhran döneminde Manhattanda mücadele etmek ve hayatta kalabilmek üzerine yazılmış, ilgiyi hak eden, çok başarılı bir ilk roman…”
Wall Street Journal

“Bu hareketli dönem hikâyesiyle Towles filmlerden aşina olduğumuz siyah-beyaz Manhattanı, garip komiklikleri, kadın-erkek arkadaşlıkları ve romantik fesatlıklarıyla yeniden canlandırıyor. Towlesun karakterleri karışık bir dönemde yaşayan, kendilerine gerçek yaşamlar kurmaya çalışan genç Amerikalılar.”
The New York Times

“En ilginç olan, Towlesun hikâyeyi anlatma, günümüz kültüründe nadiren tasvir edilen bir yeri ve zamanı resmetme şekli. Erkek yazarın, bir kadının ağzından anlatılan öyküye bu kadar hâkim olması da etkileyici.”
USA Today