Kördüğüm – Heidi Betts

“Aşkla nefret arasında çok ince bir çizgi vardır.”

                                                                                                                           ( Betts, 2012, s. 152 )

Birbirinden nefret eden iki köşe yazarı; Ronnie ve Dylan. Ronnie Dylan’ın, gazetedeki işini bilerek kaptığını düşünmektedir. Bundan sonra iki farklı gazetede sürekli olarak yazılarında birbirlerine meydan okumuşlar, her yazılarında karşı taraftan adeta bir iddia niteliğinde şeyler yapmalarını istemişlerdir. Son olarak sıra Ronnie’nin Dylan’a meydan okumasına geldiğinde, Ronnie bir erkek olarak Dylan’ın örgü örmeyi öğrenemeyeceğini iddia eder. Böylece Dylan’ın 1 aylık süresi başlamış olur.

Ancak Dylan’ın bu sefer gözü korkar, örgü örmek zannettiği kadar basit bir iş değildir. Böylece bir örgü kursu bulmaya karar verir. Gittiği kursta Ronnie’yle karşılaşan Dylan, bu sefer özel ders almak da ısrar eder. Kursun en yaşlısı ama kurnaz kadını Charlotte, bu iki genç arasındaki çekimi fark eder ve Dylan‘a Ronnie’nin ders vermesini söyler. Böylece Dylan Ronnie’nin evine örgü dersleri için gitmeye başlar.

Yaşlı kadın haklıdır. Aslında Ronnie de, Dylan da birbirlerine karşı bir çekim hissetmişlerdir, her ne kadar rakip olsalar da. Bu örgü dersleri amacından çıkacak, Ronnie ve Dylan arasındaki çekim bir birlikteliğe dönüşecektir. Hem de ateşli ve karşı konulmaz bir birlikteliğe. Geçirdikleri saatler sırasında birbirlerini tanıyacaklar, belki de birbirinden nefret eden bu iki insan aşık olacaktır. Detaylar her zaman ki gibi Kördüğüm’ün kendisinde saklı.

Kördüğüm, Heidi Betts‘in beğenilen aşk romanlarından bir tanesi. Konu olarak filmlerde ve birçok kitapta benzerlerini görebilirsiniz, ancak bu kadar gerçekçi betimlemelere az rastlanır. Kördüğüm’ü okurken sizin de nabzınız hızlanabilir, aman dikkat!

Kördüğüm örgü örme gibi sıcak bir olay üzerine kurgulanmış bir roman. Kitapta yer alan karakter Charlotte, Ronnie ve Dylan’ın birlikte olması için sihirli olduğuna inandığı bir çıkrıkta yün eğirmektedir. Charlotte’un yeğeni için de bir yün eğirmek istemesiyle Kördüğüm’ün devamının geleceğini de haber veriyor yazar Heidi Betts.

Kördüğüm eğlenceli, romantik ve ateşli bir roman.

Cinsel Öğeler İçeriyor