Paulo Coelho ve Kitapları

Bu yazarla arkadaşım sayesinde tanıştım. Okuyacak bir kitap bulamayan ve arkadaşından kitap isteyen normal bir insan olarak Paulo Coelho‘yla tanışma fırsatı buldum. İlk olarak Simyacı‘yı okudum. Şimdi çok ayrıntılarıyla hatırlayamadığım kadar bir zaman geçmesine rağmen kitabın öyküsünü çok beğenmiştim. Belki o zaman yaşım daha küçük olduğundan daha uygun bi kitaptı.

Paulo Coelho’ya ve kitaplarına hayran olmama neden olan kitap ise Zahir‘dir. Okumasını tavsiye ettiğim arkadaşlardan ne kadar beklediğim tepkiyi alamasamda, bu kitabın özel bir yeri var bende. Kitapdaki kahramanın yaşadıkları, henüz okumayanlar için bilgi vermek istemesemde, sonunda kahramanın eşiyle hiç bişey olmamış gibi devam etmesi beni çok etkilemişti.

Blogumdaki ilk yazıma bu kitap ve yazarıyla başlamak istememin bir sebebide şudur, kitaplar insanın ruh haline hitap ettiğinde daha anlamlı hale gelir. Zahir’i okumaya başladığım dönemde yaşadıklarım, hayatımda olanlar, kitapta kendimi bulmama neden oldu. Her olaydan kendime pay çıkarır haldeydim. Banada sesleniyordu Zahir. Bu nedenle favorilerim arasında. Şu anda da yazarın Kazanan Yalnızdır adlı kitabını okuyorum, umarım kısa zamanda bitirebilirim..

MorKitaplık’ta yer alan Paulo Coelho Kitapları;

Kazanan Yalnızdır

Paulo Coelho hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.