CENNETİN RENGİ – E. V. Mitchell

Cennetin Rengi nedir? Sonsuz Mavi…Saflığın temsili Beyaz…Huzurun diğer adı Yeşil…Peki sizin renginiz nedir?

cennetin-rengi

Cennetin Rengi‘ni bitireli biraz zaman geçti ancak yeni yazabilme fırsatım oldu.

Arkadya Yayınları‘nın tatlı kitaplarından bir tanesi daha Cennetin Rengi. Yayınevinin 2014 yılında çıkardığı ilk kitaplardan. Kapağıyla sizi kendine çeken bir havası var, Arkadya’nın zaten kitap tasarımları çok güzel, ama Cennetin Rengi ismiyle de alakalı olarak size huzur veren güzel bir tasarıma sahip. İlk izlenimim böyleydi kitap için. 

Sophie her şeye sahip mutlu bir kadındır. Güzel bir işi, evliliği, çok sevdiği bir kızı vardır. Ancak hayat mükemmellikleri sevmez, Sophie hayatında yaşayabileceği en büyük acıyı tadar. Bu acıyla birlikte evliliği ve ardından hayatı paramparça olur.

Hayat ona ikinci bir şans verir. Sophie’nin hayatına devam edebilmesi için öncelikle annesiyle arasını düzeltmesi gerekir. Böylece Sophie büyüdüğü eve doğru yola çıkar. Orada annesine yıllar önce neden kendilerini bırakıp gittiklerini sormaya, tüm hikayeyi öğrenmeye gider. Böylece annesi kendi çocukluğundan başlayarak her şeyi anlatmaya başlar.

Cennetin Rengi çok güzel bir romandı. Hemen bir çırpıda okudum, ben de mükemmel bir tat bıraktı.

Çok duygusal başlıyor kitap. Sophie’nin mücadele ettiği şeyler sizi çok üzüyor, olayın içine siz de giriyorsunuz. Ben bu sayfaları okurken çok etkilendim. Ardından Sophie’nin annesi Cora’nın yaşadıklarına geçiyoruz. Matt, Peter ve Cora’nın arkadaşlık hikayesini çok sevdim. Aslında Sophie’ninkinden çok sevdim dersem yalan olmaz 🙂 Bu sayfalarda arkadaşlık, dostluk, aşk ve sadakat var ve dram.

Cennetin Rengi çok hızlı başladı ve çok hızlı bitti. Bu aralar böyle bir kitap okumadığım için bana birebir geldi. Olaylar sizi çok üzüyor, duygusallaştırıyor evet, ama kesinlikle yormuyor. Olaylar hızlı gelişiyor çünkü. Yazar kesinlikle lafı uzatmamış. Bu nedenle hikaye akıp gidiyor. Tek şikayetim kitabın sonunun biraz aceleye gelmiş gibi olmasıydı. Bunun dışında Cennetin Rengi’ni kesinlikle çok sevdim.

Siz de eğer benim gibi hayatınıza hızlıca girip çıkan ve güzel bir tat bırakan bir kitap arıyorsanız Cennetin Rengi tam size göre. Yürek burkan, ancak her zaman bir umut vardır dedirten bir roman.