BİR TUTAM GÜNDÜZ BİR TUTAM GECE – KRİSTİN HANNAH

bir-tutam-gunduz-bir-tutam-geceMerhaba sevgili okurlar,

Kristin Hannah kitaplığımız büyümeye devam ediyor.

Bir Tutam Gündüz Bir Tutam Gece ile Yağmur Vadisi ne gidiyoruz bu sefer de.

Yeni çıkan bir Kristin Hannah kitabını gördüğümde veya duyduğumda bu sefer bir ara vermelisin desem de kendime sonunda kendimi o kitabı okurken buluyorum yine.  Ama bir ilk olarak bunu daha fazla hissettim bu romanda. Sanırım bu artık yazara, olay örgüsüne ve karakterlere hâkim olmamdan kaynaklanıyor.

Bir Tutam Gündüz Bir Tutam Gece, sevgi ve şefkat üzerine bir roman. Kristin Hannah farklı olaylarla yazmaya devam ediyor gerçekten. Hani insan aklındaki ilginç konular ve varsayımlar üzerinden çıkmış bir roman olmuş diyebilirim. Farklı olay ve karakterler görmek güzeldi.

Kristin Hannah romanlarına bayılsam da bu romanı bana biraz daha sıradan geldi ama dediğim gibi ya yazarın çok romanını okumamdan ya da bu tarzda belli bir roman geçmişim olduğu için böyle düşünüyor olabilirim. Etkileyici değil miydi? Evet, etkileyiciydi, imkânsız denilenin olduğu, ulaşılamaz denilenin ulaşıldığı ve çok zor şeylerin üstesinden gelindiği bir roman olmuş bence. Sevgi ve şefkat üzerine güzel bir roman olmuş ama bende o eski romanlarındaki tadı da bırakmadı açıkçası. Diğer bir teorim de dramı az olduğu için de olabilir.

Kristin Hannah sevimli temasından vazgeçmemiş ama belki bu yüzden seviyor olabilirim de yazarımızı, o sıcacık aile ve arkadaşlık ilişkilerini güzelce yansıtıyor, farklı bir mekânda olduğunu hissettiriyor okuyucuya ve hep güzel duygular içeriyor romanları, mesajları güzel aktarıyor okuyucuya. Diğer romanlarında verdiği mesajlar daha net olsa da bu romanında biraz konunun altında saklı kalmış gibi olmuş mesaj.

Her şey psikiyatr Julia nın doğup, büyüdüğü kasabaya dönmesi ve ormanda bulunan bir kızın tedavisini üstlenmesi ile başlıyor bu sefer..

Farklı bakış açıları sunan Bir Tutam Gündüz Bir Tutam Gece, insanın sevgisinin bir sınırı olmadığını gözler önüne seriyor. Her zaman için bir ümit vardır diyor adeta romanımız bizlere. İyi okumalar.

Morkitaplık’ta yer alan Kristin Hannah kitapları;

Ateşböceği Yolu

Kış Bahçesi

Gerçek Renkler

Gece Yolu

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

Evden Çok Uzakta

Kız Kardeşler Arasında