Kız Kardeşler Arasında – Kristin Hannah

Merhaba sevgili okurlar,

kiz-kardesler-arasindaKristin Hannah kitaplığına kısa bir süre önce bir yenisi eklendi bildiğiniz üzere. Bir Kristin Hannah hayranı olarak hemen okudum yeni kitabını. Yine değişmez yorumum Kız Kardeşler Arasında için de geçerli, muhteşemdi. Kristin Hannah okuyucuya yine adeta dört mevsimi yaşatıyor Kız Kardeşler Arasında ile.

Kristin Hannah, Kız Kardeşler Arasında‘da aile olmanın önemini, sevgiyi, dostluğu yine etkileyici bir şekilde işliyor. Diğer kitaplarından farklı olarak kendinizi gülümserken bulacağınız, hoş esprileri olan, biraz eğlenceli biraz buruk bir roman olmuş, zaten yazarımız bunu son notunda da belirtmiş. Anlayacağınız hem duygulu anlar, belki gözyaşları bekliyor sizi ama emin olun kendinizi gülümserken de bulacağınız birçok an da var.

Her şeyi sizin için kısaca özetleyeceğim, kitabın büyüsünü bozmak istemem ve bu sefer farklı olarak kitabın arkasında bulabileceğiniz şeyleri yazmayacağım, bir bakıma romanı duygusal olarak inceleyeceğim sizler için.

Romanımız iki kız kardeş arasındaki mutlulukları, pişmanlıkları, üzüntüleri, heyecanları paylaşmaktadır bizlerle. Hey şey onların ayrılıkları ile başlar. Ama hayat onları tekrar bir araya getirdiğinde tekrar kardeş olmayı öğreneceklerdir. Kaybettikleri yılları telafi etmek isteyip, birbirlerini tekrar tanıyacaklardır. Evet, bazen çok zor, tahammül edilemez anlar yaşayacaklardır ama unuttukları bir ayrıntı vardır, onlar kardeşlerdir.

Hayatlarında nadir yaşanan anlarda yanlarında birbirlerinkiz-kardesler-arasinda2i arayacaklar ama bundan mutluluk mu pişmanlık mı duyacaklarına karar veremeyeceklerdir ve Kristin Hannah’ın değişmez oyuncularından bir sevimli anne-kız çifti bekliyor sizleri, ama emin olun acımasızları da var.

Tam anlamıyla bir country romanı olmuş bu sefer bence, evet tam anlamıyla. O anları yaşayıp hissedeceğinizi düşünüyorum. Romanımız hayatın bize sunduğu bazı şeylerin kötü görünse de bazen güzel bir şeye neden olduğu mesajını da vermektedir. Gerçek hayatta bu kadarı olur mu bilmem ama hayat bu belli olmaz demek istiyorum bir umutla.

Kristin Hannah bana göre dram kraliçesi. Onunla tanıştım ve sevdim. Hayattan tüm kareleri bize sunuyor yine. Mutluluğu, heyecanı, pişmanlığı, sevgiyi, en önemlisi aşkı  hissettiriyor. Dediğim gibi dört mevsimi de yaşatıyor yine. Akıcı anlatımı ve hoş mekân tanımlamaları ile sayfaları birbiriri ardına çevireceğiniz bir roman olmuş. Evet, müzikleri olmadan bir Kristin Hannah romanı olamaz, anı yaşatan müzikleri de sizlerle. Kristin Hannah sevenlere ve hala denememiş olarak tavsiye ediyorum, iyi okumalar 😉

Kristin Hannah hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Kristin Hannah’ın Morkitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Ateşböceği Yolu

Kış Bahçesi

Gerçek Renkler

Gece Yolu

Sevgi Uğruna Yaptıklarımız

Evden Çok Uzakta