Ferrari’sini Satan Bilge – Robin S. Sharma

Siz de bu aralar dünyaya neden geldiğiniz ve yaşamdaki amacınızın ne olduğu konusunda düşünmeye başladıysanız aradığınız kitap Ferrari’sini Satan Bilge.

Ferrari’sini Satan Bilge, çok başarılı ve zengin bir avukatın hayatının değişmesini anlatıyor. Julian Mantle çok başarılı, her davaya büyük hırsla tutunan, çok ünlü ve zengin bir avukattır. Kitabın adı ise bu başarılı avukatın kırmızı bir Ferrasi’nin olmasından geliyor. Ancak Julian Mantle işini yapması için artık yaşlanmaya başladığı sıralarda mahkeme salonunun ortasında kalp krizi geçirir ve artık çok sevdiği işine veda etme zamanının geldiğini anlar. Böylece ortadan kaybolur. Ferrari’sini bile satar. 3 sene sonra birden çıkagelir ve onu görenler çok şaşırır. Çünkü yorgunluktan çökmüş ve sağlığı kötüye giden bu adam neredeyse 30 yaşındaki birisi kadar sağlıklı ve gençleşmiş olarak geri döner. Kitap Julian Mantle’ın nasıl bu hale geldiğini anlatıyor.

Julian’ın yakın arkadaşı John’un ağzından yazılan kitapta, Julian’ın yaşadıkları birer birer anlatılıyor. John’un evinde bir gece sohbeti havasında anlatılanlar yaşamın nasıl kaliteli hale getirilebileceğinin öyküsü. Julian Mantle, kalp krizinin ardından Hindistan’a fHimalayalar’da yaşayan Sivana Bilgeleri’ni bulmaya gider. Bu bilgelerle geçirdiği zaman içerisinde, onların yaşamına ayak uydurur. Kişinin dünyadaki amacının ne olduğunu, insanın kendini tanımasını ve daha mutlu yaşaması için ne yapması gerektiğini öğrenir. Ve bilgelere verdiği söz üzerine bunu çevresindekilerle paylaşmaya adar kendini. Kitapta John ve Julian’ın gece boyu süren sohbeti sırasında Aydınlanmış Yaşamın 7 Erdemi‘nden bahsedilir.

Robin Sharma, Ferrari’sini Satan Bilge’yi konuşma havasında yazmış. Bu da kitabın sizi sıkmamasını sağlıyor. John karakterinin gözünden anlatılan kitapta, siz John oluyorsunuz. Yani bilgilendirilmeye, öğrenmeye aç ve bir o kadar hevesli kişi. Sohbet havasında yaşamın sırlarını öğreniyor ve John gibi siz de bunları yapacağınıza o sırada söz veriyorsunuz. Robin Sharma‘nın bu anlatım şekli, kitabın samimi bir havada ve anlaşılır olmasını sağlamış.

Kitapta günlük yaşamımızda pratik olarak uygulayabileceğimiz teknikler yer alıyor. Kitabı okuduğunuzda bunları kolaylıkla uygulayabileceğinizi görebilirsiniz. Robin Sharma; kişisel gelişim, performans ve liderlik konularında dünya üzerinde en iyilerden biri olarak yer alıyor. Bu konuda bir çok kitabı da yer almakta. Ayrıca Robin Sharma, hukuk eğitimi görmüş. Tıpkı Julian Mantle’ın yaşamındaki gibi o da kendi iç yolculuğunu yapmaya karar vermiş. Siz de daha kaliteli ve mutlu bir yaşamın sırlarını öğrenmek ve yaşamınızı sağlıklı olarak uzatmak istiyorsanız Ferrari’sini Satan Bilge‘ye kitaplığınızda yer açmalısınız.

Bu kitaba kitapyurdu.com’dan indirimli fiyata sahip olabilirsiniz

Ferrarisini Satan BilgeRobin S. Sharma