Gece Evi Serisi P.C. Cast Kristin Cast

Vampirler aldı başını gidiyor. Gerçekten Alacakaranlık bu kadar tutulduktan sonra, haberimiz bile olmayan vampir serileri bile bir anda patlama yaptı.Gece Evi serisi de vampirlere bir başka açıdan bakıyor.

Herkesin vampirlerden haberdar olduğu bir dünyada Zoey Kızılkuş ilk kitapta işaretlenir. Bunun anlamı kitaba ismini veren Gece Evi’ne gidecek olmasıdır. Orada tam bir vampir olabilmek için bir kaç yıl boyunca eğitim alması gerekir. Eğer vücudu bu değişimi kabullenirse yaşar, kabul edemezse ölür. Kitapta vampirlere değişik özellikler veriliyor. Filmlerden alıştığınız vampirler gibi değil bu çağın yeni vampirleri.

Serinin kitaplarını ancak ilk beşini okuyarak takip edebildim. Bir çok genç kızın aksine malesef serinin okuduğum bölümüne kadar çok iyi gittiğini söyleyemeyeceğim. Kitaplar zaten uzun zaman dilimlerini anlatmıyor. Yani bir kitap belki 2-3 günü bile anlatabiliyor. Bu nedenle seri baya geniş. Her okuduğum yerde farklı sayı görsemde 9-10 kitap kadar yayınlanacakmış. Zaten her 2-3 ayda bir yeni kitapları kitapçılardan takip edebilirsiniz 🙂 Bu da yapımcıların ilgisin çekiyor tabi, dizi yada film yapılma tartışmaları sona ermiş gözüküyor, Gece Evi serisinin de filmleri yakında vizyonda olacak.

Kitapları şu şekilde eleştireceğim, tamam konusu diğer vampir kitaplarına rakip olacak düzeyde. Tamamen farklı vampirler çiziyor kafamızda. Ancak kitaplarda kullanılan yoğun cinsellik beni sıktı diyebilirim. Bilmeyenler için söyleyim, bir vampir insan kanı içtiğinde o kanın sahibine karşı yoğun bir cinsel istek duyuyor vs. Bunada bir itirazım yok, ancak her şeyin fazlası biraz sıkıyor gibi. Sanki bunu bu şekilde yoğun anlatmak, okuyucuyu kitaba bağlamak, ilgisini dahada yöneltmek için yapılmış bir oyun gibi. Bu benim görüşümdür, herkesin düşüncesi tabi ki farklı olacaktır.

İşaret, İhanet, Seçilmiş, Vahşi, Av bunlar benim okuduklarım. Kitapları bir solukta okudum, bir kitabı okumak 1 yada 2 günümü ancak aldı.Ama dediğim gibi her ne kadar kitapları okurken sürükleyici olsada, devamını okumak için yoğun bir istek hissetmedim. Ancak bu devamını bir gün okumayacağım anlamınada gelmiyor:)

Filmi sabırsızlıkla bekliyorum, merakıma yenik düşemeyeceğim:) Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Bu kitaba kitapyurdu.com’dan indirimli fiyata sahip olabilirsiniz

Gece Evi Serisi 6 Kitap P. C. Cast – Kristin Cast