Karanlık Tepeler Hattı – Patrick Carman

Alexa Daley adlı küçük bir kızın, duvarlarla korunan bir şehirde açığa çıkardığı gizemin ardından başlayan maceralarının anlatıldığı Patrick Carman‘ın ünlü serisi.

Karanlık Tepeler Hattı, Elyon Ülkesi’nin anlatıldığı dizinin ilk kitabı. Olaylar Alexa’nın bir yazı daha geçirmek üzere Bridewell adlı şehire gelmesiyle başlar. Bu ülke duvarlarla korunmaktadır. Çünkü çok eskiden kötü güçlerle savaşan halk, korunmak için ülkenin dört bir yanına duvarlar örmüştür ve yalnız gizli geçitler ülke dışına açılmaktadır. Başlangıçta çok sevdiği birinin gizemli ölümüne şahit olan Alexa, daha sonrasında kütüphanedeyken gizli bir geçidi keşfeder. Duvarların ötesine başlayan yolculuğu sırasında aralarında yaşayan bir casusun olduğunu öğrenir ve böylece serinin diğer kitaplarında da anlatılacak olan büyük bir savaş başlamış olur.

Kitapta küçük Alexa’nın yaşadıklarını okurken bu maceraları yaşamış olmayı diliyorsunuz. Gizli geçitler, kütüphaneden açılan kimsenin bilmediği sır dolu kapılar, gizemli bilmeceler ve hikayeler, labirentler, öldüğü sanılan kişilerin ortadan kayboluş hikayeleri…Kısacası, küçükken olmasını dilediğimiz gizemli ve ilgi çekici bir macera. Asıl ilginç olan ise yazarın Elyon Ülkesi’ni kızları için kurmasıdır. Patrick Carman, kızlarına anlattığı hikayeleri romanlaştırarak Elyon Ülkesi‘ni bizlerle de paylaşmıştır.

Karanlık Tepeler Hattı, fantastik roman sevenler için 4 kitaptan oluşan bir seri. Serinin diğer kitaplarında Alexa’nın maceralarını okumaya devam ediyoruz. Patrick Carman‘ın bunun dışında bulunan Sisin İçine Doğru adlı kitabı ise, Elyon Ülkesi’nde duvarlar yükselmeden önceki zamanı anlatır.

Serinin diğer kitapları; Dikenli Vadi’nin Ötesinde, Onuncu Kent, Yıldız Kaşifi, Sisin İçine Doğru.

Bu kitaba kitapyurdu.com’dan indirimli fiyata sahip olabilirsiniz

Karanlık Tepeler Hattı/B>Patrick Carman