Sekizinci Renk – Gülten Dayıoğlu

Hiç gökkuşağının sekizinci bir rengi olabileceğini düşündünüz mü?

Sekizinci Renk, gökkuşağının yedi muhteşem renk ile yetinmeyip sekizinci bir rengi olduğuna inanan genç bir kızın yaşadıklarını konu ediniyor. Yeni yeni hayata atılan, hayatın gerçekleriyle küçük yaşta tanışan Ela kolej sınavlarını birincilikle kazanmıştır. Ailesi zengindir, annesi ünlü bir tiyatrocudur. Kısacası hepimizin dileyebileceği çoğu şeye sahiptir. Ama bu kadar zenginliğin ve başarılı bir hayatın içinde Ela mutlu değildir.

Her şey psilokoloji okuyan Ülev‘in tezi için ne yapacağını düşünürken gazetede Ela’nın resmini görmesiyle başlar. Bu genç kızın tezine yardımcı olacağını düşünerek kapılarını çalar ve böylece aralarındaki dostluğun temelini de atmış olur. Bundan böyle Ülev, Ela’nın en iyi arkadaşı ve sırdaşı olacaktır.

Ela çok zor bir genç kızlık dönemi yaşar. İlk aşkı tadar, arkadaş ortamlarında ilk kötülüğü görür. İlk kez birine güvenmişken onu kaybeder. Ayrıca bu sırada ailesiyle ilgili de olaylar olur. Annesinin eski aşklarını öğrenmek ister ve bir zamanlar çok sevdiği adamın peşine düşer. Üniversite hayatını yaşar, hem de istediği bölümü okuyabilmenin mutluluğuyla. Ve evlenir. Ancak bu evlilik ona hayatın bir yüzünü daha gösterir, o da aldatılmak olur. Ela her zaman Ülev’in ve ailesinin desteğiyle ayakta kalır. O hayata kimsenin bakmadığı bir gözle bakar. O hayatın tüm renklerini görmeyi başarır. Hayatı farklı yönleriyle görebilmenin verdiği cesaret ise onu dünya için bir şeyler yapmaya iter. Ve Ela asıl mutluluğa böyle ulaşır.

Sorunlu bir ergenlik dönemi, heyecanla yaşanan ilk ilişki, hayatın zorluklarının farkına varmak ve sonunda asıl mutluluğu keşfedebilmek. İşte Sekizinci Renk. Gülten Dayıoğlu‘nun gençler için yazmış olduğu, bir anlamda hayata hazırlık romanı.

Yazar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Bu kitaba kitapyurdu.com’dan indirimli fiyata sahip olabilirsiniz

Sekizinci RenkGülten Dayıoğlu