Tutkulu Notalar – Olivia Cunning

Beş çekici adam, bir seksi kadın ve ateşli bir romantizm.

tutkulu-notalar-olivia-cunnningSon zamanlarda erotik romanlar giderek tırmanıyor. Bunların başında sanırım Fifty Shades of Grey ( Gri’nin Elli Tonu ) geliyor, ardından o kadar çok roman yazıldı ki, bu piyasa aldı başını gitti. Demiyorum ki o en iyisiydi, sadece reklamı çok yapıldı ve ardından çıkanlar sanki kopyasıymış gibi göründü. Neyse, asıl konumuza gelirsek, Tutkulu Notalar da erotik romanlar kervanının en yenilerinden, bana göre türünde yazılmış iyi romanların arasına giriyor. Öyküsünü sevdim, sadece erotik sahnelerle bezenmiş bir roman değil ( her ne kadar bu sahnelerin çokluğunu gözardı edemesem de ), ayrıca bir konusu var. Bundan hoşlandım.

Tanıtım yazımda da bahsetmiştim ama, okuduktan sonra size kitabı daha iyi anlatabilirim. Öncelikle 5 erkekten oluşan ve rock dünyasını sarsan Günahkarlar adında bir grubumuz var. Günahkarların her bir üyesi birbirinden yakışıklı, çekici, ayrı ayrı karaktere sahip. Turnedeyken ve bir gece kaldıkları otelin barındayken çekici ve güzel bayan Myrna ile tanışıyorlar. Myrna insan cinselliği hakkında üniversitede profesör ( evet:) ). Konu bu kadar cinsellik olunca gruptaki her bir üye Myrna ile şansını denemeye kalkıyor, ancak Myrna en başından beri Brian’ı istiyor. Böylece Brian ile ilişkileri yatak odasına taşınıyor ve bu birliktelik Brian’a ilham veriyor ve birbirinden güzel parçaları yazmasını sağlıyor.

Daha sonra Myrna, yapmak istediği bir araştırma nedeniyle grupla birlikte turneye katılıyor ve bu süre boyunca hem bir yandan kalbini Brian’a açmamak için direniyor, hem de onunla tutkulu geçen birçok geceye sürükleniyor.

Tutkulu Notalar, dediğim gibi türünde başarılı. Okuyan arkadaşlardan bir tanesi “siz Gri’nin Elli Tonu’na erotik mi, diyorsunuz, Tutkulu Notalar’ı görün bir de!” diyor ( yazısını okumak isterseniz tıklayınız ) , ben Gri’nin Elli Tonu’nu okumadım ancak, erotik sahnelerin hem sayı olarak çokluğu hem de sahnelerin aşırı tasviri konusu gayet açık. Bazen yine mi, ah hayır dediğiniz oluyor. Bu nedenle eğer bu tür kitapları okumaktan rahatsızlık duyuyorsanız bu kitaba yaklaşmayın, ancak ben okuduğuma bakarım diyorsanız Tutkulu Notalar bu türde en iyilerin arasına yerleşiyor.

Kitapta hoşuma gitmeyen bölümlerden bir tanesi Brian-Myrna-Trey üçlüsünün yer aldığı bölüm. Aşk ve partnerini cinsel olarak biriyle paylaşmak, ikisini bir araya getiremiyorum, bu nedenle bu bölüm olmamış! Bir de kitabın ortalarına doğru Brian cidden Myrna’nın etkisi altında, söz dinleyen erkek tavırlarına girdi, kadınsı bir karakter oldu. Böylesine çekici, erkeksi özelliklere sahip birini böyle görmek üzücüydü:)

Tutkulu Notalar sanki her türlü fantezinin birleştiği bir kitap gibi. Erotik sahnelerin bolluğu, yazar Oliva Cunning‘e her şeyi deneme fırsatı vermiş. Kendinizi her şeye hazırlayın.

Kitap erotizmin yanında ayrıca komikti de. Dediğim gibi ayrıca konusu olan bir kitaptı, Brian’ın grup arkadaşları arasındaki diyaloglar falan okurken eğlenmemi sağladı. İster istemez grup üyeleri arasında favori seçmenize sebep oluyor. Benim için Sed biraz öne çıkmış durumda.

Tutkulu Notalar, Oliva Cunning’in yazmış olduğu Günahkarlar Turnede isimli 3 kitaplık serinin ilk kitabı. Bu kitapta Brian’ın hayatına yakından baktık, sıradaki kitapta Sed’in hayatına konuk olacağız ve kendisini merak ediyorum.

Cinsel İçerik