Gizli Anların Yolcusu – Ayşe Kulin

Bir kitap düşünün… Okuduğunuz şeyden hoşlanmıyorsunuz ama elinizden bırakamıyorsunuz. Farklı, kesinlikle rahatsız edici, inanılmaz akıcı bir kitap. Aşkın farklı kimlikleri, üzerinizde soğuk duş etkisi yapabilir.

Kitabın kahramanı İlhami, oğlunu bir trafik kazasında kaybeder. Aslına bakarsanız, sadece oğlunu değil, kazayla birlikte hayatla bağlarını koparan karısı nedeniyle, evliliği de avuçlarının arasından kayıp gider. Çalıştığı yayın evinde ısrarla okuması istenen bir roman, İlhami’nin içindeki tüm dünyayı bir anda değiştirir ve gizli anların yolculuğu başlar. İlhami, çoğu zaman kızmaktan, bazen de acımaktan kendinizi alamayacağınız bir karakter. Yan karakter gibi başlayan Bora ise yayın evinde çalışan, geçmişi trajedilerle dolu genç bir çocuk. Tam bir yürek acısı… Okuduğunuz her satırda böyle olayların gerçekte var olmamasını, bunun sadece bir kurgudan ibaret olmasını dileyeceksiniz.

Ayşe Kulin kuşkusuz en iyi roman yazarlarımızdan biri. Son dönemde, tarihi romanlara oldukça ağırlık vermesine rağmen, Gizli Anların Yolcusu şimdiki zamanda geçiyor. Piyasaya çıktığından beri eşcinsellikle ilgili bu kadar çarpıcı bir roman yazılmış olması dikkati çekmekle birlikte herhangi bir mesaj kaygısı taşıdığını düşünmüyorum. Bir film gibi başlıyor ve bitiyor. Geriye sadece başlıktaki harfler gizli kalıyor… Gizli Anların Yolcusu çok fazla vakit gerektirmeden hızla hayatınıza girip çıkacak…

Yazar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Ayşe Kulin’in MorKitaplık’ta bulunan diğer kitapları;

Veda Esir Şehirde Bir Konak