Gece Fısıltıları – Judith McNaught

-Gönüllü Yazarımızdan-

Ne kadar güç olsa da engeller, aşkı yüceltir…

Gece Fısıltıları, Judith McNaught‘ın derin bir aşkı ve macerayı anlattığı muhteşem kitabı.

Sloan Reynolds, sıradan bir polis görevlisidir. Babasının ailesi oğullarının evliliğini onaylamadığı için, Sloan’ın babası kardeşini de alıp Sloan ve annesini terk etmiştir. Sloan ise herkesin sevdiği ve yardımsever bir kadın olmuştur. Uzun yıllar sonra babası Carter Reynolds, Sloan’ı arayıp kendisinin ve kardeşinin onunla tanışmak istediğini söyler. Sloan’ı Palm Beach’te olan evine davet eder fakat Sloan onu ve annesini terk eden bir babayla tanışmaya pek de razı değildir. Ta ki FBI ajanı Paul Richardson’ın, babasının yasa dışı işler yaptığından şüphelendiğini söylemesine kadar.

Böylece bir plan yapılır. Sloan ve Paul sevgili rolü yapıp eve sızacak, gereken bilgileri elde edene kadar da orada kalacak, bu süre içinde de gerçek kimliklerini belli etmeyeceklerdir. Sloan kendisini polis olarak değil dekoratör olarak tanıtır.
Normal hayatında erkeklerden uzak duran Sloan için sevgili rolü yapmak hiç kolay değildir. Palm Beach’te kaldığı sıralarda, hayatının hatasını yaptığını düşündüğü başarılı bir iş adamı olan Noah Maitland’a aşık olur. Böyle düşünür çünkü Noah kadınları ciddiye almayan , kısa ilişkiler yaşamaya alışık, çapkın ve oldukça yakışıklı bir erkektir.

Kardeşiyle tanışmak Sloan için çok büyük sürpriz olur. Çünkü kardeşi Paris hiç de onun sandığı gibi şımarık ve havalı bir kız değildir. Gayet iyi anlaşırlar ve yıllardır onlara tatma fırsatı verilmeyen kardeşlik duygusunun acısını gülerek ,eğlenerek, birbirlerine destek olarak çıkarırlar. Palm Beach’te geçirdikleri bu zaman, Paris ve Paul için de yeni bir aşkı doğurur.

Sloan, Paul’le oynadıkları role kendini kaptırmışken büyükannesi Edith’in öldürülmesi onun ve Paul’ün gerçek kimliklerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Noah,Paris ve diğerleri kendileriyle acımasızca oynandığını düşünerek onları hayatlarından çıkarırlar.

Sloan çok üzgün ve pişmandır. Ne kadar uğraşsa da Noah’ı onunla konuşmaya ikna edemez. Bu sırada emin olduğu tek şey cinayeti kimin işlediğidir. Cinayeti babasının danışmanı Dishler, Carter’ın mali durumunu düzeltmek için işlemiştir, cezasını çekecektir.

Paris’i konuşmaya ikna eden Paul, en sonunda Noah’ı da ikna eder ve onlara her şeyi açıklar. Sloan’ın Noah’a nasıl aşık olduğunu, her fırsatta gerçekleri anlatmak için nasıl tutuştuğunu, her seferinde Paul’un onu durdurduğunu, her yalan söyleyişinde ne kadar pişman olduğunu…

Sloan umutsuz bir şekilde her şeyi anlatmak için Noah’ın yanına giderken Noah ona sürpriz bir şekilde evlenme teklifi eder. Paul ve Paris’in de önünde hiçbir engel kalmaz. Anlayacağınız mutlu bir son bizi bekliyor:)

Sanırım Judith McNaught‘un kitaplarını okuduktan sonra yaptığım yorumu hiçbir zaman değiştiremeyeceğim ;bu sefer ki kitap bir harika! Ana teması aşk-macera olan Gece Fısıltıları insanı okurken yormayan, kolay anlaşılabilir cümlelerden oluşmuş, oldukça akıcı bir kitap. Betimlemeler yeterli olmasa da yine de insanın hayal dünyasında kolayca oluşturabileceği olaylar dizisine sahip. Kitabında cesur sahnelere yer veren Judith McNaught’un asıl verdiği mesaj ; ne kadar güç olsa da engeller, aşkı yüceltir 🙂

Judith McNaught’un MorKitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Kusursuz

Cennet

Westmoreland Serisi;

İçinde Aşk Saklı

Düşler Krallığı

Sen Gelmeden Önce