İçinde Aşk Saklı – Judith McNaught

-Gönüllü yazarımız Elif İyi’den-

‘’Unutulmayacak muhteşem bir aşk hikayesi. ’’

Judith McNaught‘tan 1800’lerin İngiltere’sinden eğlenceli, duygu yüklü, romantik-komedi tadında etkileyici bir aşk hikayesi.

Judith McNaught bu romanı ile Westmorelandlar serisine giriş yapar ve ilk romanıdır. İşlediği konu ve temaları ile sizi şaşırtacak ve hayatın beklenmedik anlarda bize yaptığı sürprizleri size sunacaktır. Kendimize, hayallerimize ters düşse de bazen olanlar aslında başımıza gelen en güzel şeylerdir ama haberimiz yoktur, işte bunu gösteren bir roman.

İlk başta şunu söylemeliyim ki okurken çok keyif alacaksınız, çok eğleneceksiniz. Komik diyalogları ve söz oyunlarıyla gülümseyeceksiniz. Ama emin olun duygulu sahneler de bekliyor sizi. Bazen kızacaksınız, bazen duygulanacak, bazen ise kendinizi gülümserken bulacaksınız.

Whitney Stone, annesini küçük yaşta kaybetmiş, soğuk ve duygusuz babası ile yaşayan bir kızdır. Birazcık asi ruhludur. Hatta biraz da inatçı. İnsanlardan lafını esirgemeyen biridir. Çocukluk aşkını asla unutamamıştır. Ve çocukkenki yaramazlıları ve rezalet tavırlarıyla sosyetede ün salmıştır.

Ta ki teyzesi onu alıp Fransa’ya götürene kadar. Fransa’da kendini yetiştirmesi ve güzelleşmesi ile Fransa sosyetesinin gözdesi haline gelir. Ama bu durum İngiltere için geçerli değildir. Bu nedenle İngiltere’ye dönüp herkese değiştiğini göstermek istemektedir. Özellikle de Paul’e , unutamadığı çocukluk aşkına.Ve planlamadığı bir anda babasından dönmesi için bir mektup alır.

Aslında Whitney’in hayatı maskeli bir baloda habersizce tanıştığı bir Dük dolayısıyla tamamen değişmiştir. Hayatı ters yüz olmuştur ama haberi yoktur.

Clamore Dükü Robert Clayton Westmoreland, sosyetede yakışıklığı ve çapkınlığı ile ün salmış bir beyefendidir. Annelerin hayır diyemeyeceği gözde bekarlardandır. Dük olduğu için sözleri kanun niteliğindedir. Küstah, insanların ne düşündüğünü umursamayan ama zeki biridir. Kendi zevk ve mutluluğu için önünde hiçbir engel görmemektedir. Kendisine göre bir eş bulamayacağını düşündüğü için bir çok kızla gönül eğlendiren biridir. Whitey Stone ile de her ne kadar gönül eğlendirmeyi düşünse de maskeli bir baloda onu tanımasıyla her şey değişmiştir.

Clayton Westmoreland, Whitney ‘in zekası ve güzelliğinden çok etkilenmiştir. Fakat Whitney her talibini reddettiği için, Clayton kendi gururu nedeniyle farklı bir yol izlemeye karar verir. Aslında çok riskli bir yola girer. Whitney’in babasıyla görüşüp anlaşan Clayton 100.000 sterlin karşılığında babasıyla evlilik sözleşmesini imzalar. Bir bakıma Whitney’i satın alır. Clayton, Whitney ile evleneceğinden emindir, fakat onu zorlu günler bekliyordur. Clayton Westmoreland, kimliğini değiştirip Clayton Westland adı ile Stone malikanesinin yanında bir eve taşınır. Amacı Whitney’i daha yakından tanımak ve onu kendine aşık etmektir.

Fransa’dan dönen Whitney neden çağrıldığından habersiz İngiltere’de günlerini geçirmeye başlar. Aklında sadece Paul vardır. Adına verilen parti ile Whitney İngiltere’de bir şok etkisi yaratır. Herkesin şaşkın bakışlarına maruz kalsa da tek düşündüğü kişi Paul’dür. Hiç hoş olmayan bir şekilde de yeni komşuları ile tanışır. Bay Westland’ı kendini beğenmiş ve küstah bulur. Babasının da her dakika onları bir araya getirmeye çalışmasını aklı almıyordur. Lakin bir tanıdğının tavsiyesi üzerine Paul’ü kıskandırmak için onu kullanmaya karar verir. Çünkü Paul’ün kıskanabileceği tek erkek o dur. Paul’ü her zamanki gibi tatlı Elizabeth’e kaptırmak istemiyordur. Her nekadar bu durumdan hiç hoşlanmasa da Whitney kendi oyununa başlar. Partilere ,pikniklere ,yarışlara birlikte katılmaya başlarlar.

Clayton aslında her şeyin farkında olsa da bu durumu kendi lehine kullanmaya çalışır. Ve Whitney’i çılgına çevirir.

İçinde Aşk Saklı’ da birçok sürpriz sizleri bekliyor. Siz, kendisini sevdiğiniz adamı kıskandırmak için kullandığınız bir adama aşık olur muydunuz? Ama aynı adam sizi bir eşya gibi de satıl almışsa ne yapardınız?

Muhteşem kurgusu ve olayları sizi derinden etkileyecek bir roman. Bir an kendinizi İngiltere balolarından gelmiş gibi hissedeceksiniz. Ama şunu söylemeliyim ki çok eğleneceksiniz.

Judith McNaught’dan muhteşem bir eser İçinde Aşk Saklı. Okuduğum en güzel romanlardan. Okuduktan sonra böyle bir aşkın var olabileceğine inanamayacaksınız. Komik sohbetler, espriler sizi eğlendirirken duygulu sahneler sizi içine alacak. Elinizden düşmeyecek ve sonra tekrar okumak isteyeceksiniz. Okumanızı kesinlikle öneriyorum.

-Gönüllü yazarımız Elif İyi’den-

Judith McNaught’ın MorKitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Gece Fısıltıları

Kusursuz

Cennet

Westmoreland Serisi;

Düşler Krallığı

Sen Gelmeden Önce