Mucizeler Dükkânına Dönüş – Debbie Macomber

Merhaba sevgili okurlar,

mucizeler-dukkanina-donusKısa bir aradan sonra serimize devam ediyoruz, evet renkli Macomber serisinden bahsediyorum. O renkli ve sevimli, kapakları ile bizi büyüleyen seriden. Serimiz ilk başta Küçük Mucizeler Dükkânı ile başladı, daha sonrasında Bir Yumak Mutluluk geldi ve daha sonrasında Bahçemde Yeşeren Umutlar  ile devam etti. Mucizeler Dükkânına Dönüş ise bu altı kitaplık serinin dördüncü kitabı. Okumaya devam ettikçe serinin devamını sizlerle paylaşacağım.

İlk iki kitapta Lydia odaklı farklı hayatlardan çeşitli karakterle tanışarak ilerlemiştik. Ama üçüncü kitap bambaşka bir roman gibiydi. Bambaşka insanlarla tanıştık ama başarılı yazarımız onları da ilk iki kitaba bağlamayı başarıyor. Adeta büyüyen bir aile gibiler her geçen gün daha da kalabalık oluyorlar. Blossom Sokağı’nın kocaman ailesi.

Romanımızın üç ana karakteri var. Tabi ki, ana karakterimiz Blossom Sokağı’nı canlandıran Lydia ve diğer kitaplardan tanıdığımız Alix yine başrolleri oynuyor ve üçüncü karakterimiz seriyi canlandıran farklı bir hava katan biri olmuş ve biraz heyecanlandırmış açıkçası, evet Colette ile tanışıyoruz şimdi de.

Lydia artık evli bir kadındır ve mutludur. Dükkânı, ailesi ve kursları ile hayatı devam etmektedir. Hayatında birkaç değişiklik dışında her şey aynıdır. O değişikliklerden biri de kiracısıdır. Artık dükkânının üst katındaki evde yaşamadığı için evini kiraya vermiştir Colette’e ve Lydia ablası ile dükkânını işletmenin mutluluğunu yaşıyordur.

Colette, Blossom Sokağı’na yeni taşınmıştır ve hayatında yeni bir başlangıç yapmıştır. Kocasını yeni kaybetmiştir ve yıllardır çalıştığı işinden çıkıp Susannah’ın çiçekçi dukkanında çalışmaya başlamıştır. Aslında yoğun bir iş hayatından sonra çiçekçide çalışmak çok garip ama birazda rahatlatıcı gelmiştir ona. Eski hayatından kaçtığı bazı şeyler vardır, bazı kişiler. Evet, size direk o kişiyi söyleyeceğim, Colette eski patronundan gizlenmeye çalışıp farklı bir hayata adım atmıştır ama neden gizlendiğini söylemeyeceğim orası da sürpriz olsun. Colette’i farklı günler, heyecanlar, korkular beklemekte ve bir zamanlar olmasını çok isteği şeyler yanlış zamanda belki de doğru bir zamanda demeliyim ama hayatını değiştirecek olaylar onu beklemektedir.

Alix ise Blossom Sokağı’ndaki işine devam etmektedir, hatta kafasını dağıtmak için tekrar örgü kursuna yazılmıştır ama hayatı bir karmaşa haline gelmiştir, o yüzden örgü örmeye tekrar ihtiyacı vardır. Jordan ile farklı gidiyordur artık her şey. Ama herkesi bekleyen büyük değişiklikler Alix içinde geçerlidir.

Anlayacağınız Blossom Sokağı’nda her şey tüm heyecanıyla devam ediyor. Yeni olaylar, heyecanlar ve yeni karakter ile karşı karşıyayız. Bence Colette’in seriye katılmasıyla kitap daha da renklenmiş. Debbie Macomber durağanlığa biraz canlılık serpmiş adeta. Colette’in hayatı sıradan roman akışının dışında bir tarza sahip o yüzden hoş olmuş bence. Ve açıkçası Colette’e sonda neler olacağını merak ederek geçtim sayfaları. Bakalım diğer kitaplarda bizi neler bekliyor.  Diğer romanda görüşmek üzere sevgili okurlar, iyi okumalar.

Debbie Macomber hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Debbie Macomber’ın MorKitaplık’ta yer alan diğer kitapları;

Küçük Mucizeler Dükkânı

Bir Yumak Mutluluk

Bahçemde Yeşeren Umutlar